MÜŞTERİ DENEYİM YÖNETİMİ

CLARABRIDGE - Dünyanın en kapsamlı müşteriyi anlama platformu!

Clarabridge, Müşteri Deneyim Yönetiminde lider bir platformdur. Dünyanın önde gelen markalarının müşterilerini anlamalarına ve müşterileriyle etkileşimlerini artırmaya yardımcı olur.

Sektör bağımsız, markalar için müşterilerini her kanaldan dinler, gelişmiş analiz yeteneği ile raporlamalar ve anlık bildirimlerde bulunur. Çağrı merkezleri, Sosyal medya hesapları, anket, e-mail, Blog ve forumlardaki konuşmaları entegre bir şekilde dinleyerek, markalara eksiksiz bir müşteri deneyimi yaratabilmeleri için yardımcı olur. Bunu yaparken; Tavsiye skoru (NPS), Duygu analizi, Konuşma analizi, Metin analizi, Anket, Doğal Dil işleme yeteneği(NLP), sosyal dinleme yöntemlerini kullanır.

Clarabridge, müşteri deneyim yönetimindeki etkinliğini arttırmak için büyümeye devam etmektedir. Son olarak Engagor çözümünü satın alarak, platformun daha da güçlenmesini sağlamış oldu. Markaların, sosyal kanallarda müşterileri ile doğrudan etkileşimini artırarak, müşteri sadakati, satış ve potansiyellerini artırmasına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

http://www.clarabridge.com

https://engagor.com

OBASE

OBASE, founded in 1995, is a pioneering software and consultancy company with state of the art expertise on Scientific Retail Solutions and Analytical Solutions. An expert staff at OBASE works around the clock to provide for its customers to transform data into business value and increase efficiency through scientific retail business solutions, data warehouse, business intelligence, data integration, data mining solutions and B2B / B2C electronic business platforms. The OBASE scientific retail business solutions offer end-to-end store management ERP; providing all software and integration needed to enhance enterprise supply / demand chain business processes. These solutions address a wider audience from a small store to a multi-store chain. OBASE produces enriched and smart reporting systems for companies, helping them access all kinds of data with increased analytic capability over reports, score sheets and analyses.

Read More

Latest News

Şok Marketler has been honoured by Reta Europe 2017 at "Best Enterprise Solution" category with their large scale implementation of OBASE Replenishment solution! Şok Marketler, the...
Obase-Industry Collaboration Continues!   Obase, has been a R&D center since 2012, has continued to enrich its innovation efforts with its academic collaborations. Obase has...

CONTACT US & SUPPORT

OBASE Bilgisayar ve Danışmanlık Hizm. Tic. A.Ş.

  • Add: Saray Mah. Site Yolu sok. No:18 K:2 34768 Ümraniye, İSTANBUL
  • Phone: +90 216 527 30 00
  • Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
You are here: Home ÇÖZÜMLER CRM ve CX ÇÖZÜMLERİ MÜŞTERİ DENEYİM YÖNETİMİ