Bizden Haberler

Haberler

Replenishment Çözümüne yeni ödül "En İyi Teknoloji Ödülü"

3 Ekim tarihinde gerçekleştirilen KMD 4.Perakende Teknolojileri Konferansında sunulan PE-TEK ödüllerinde,  “En İyi Teknoloji Ödülü” nü aldı.

 

Türkiye’nin yerli yazılım üreticileri arasında yer alan OBASE, Ar-Ge yaklaşımlarıyla geliştirdiği çözümleriyle farklılaşmaya devam ediyor. Raf doluluğunun en yüksek seviyede tutulması, yok satmaların en aza indirilmesi, operasyonel verimliliğin arttırılması ve stokların optimum seviyede yönetilmesini sağlayan; değişken talep tahmini ve envanter kontrol çözümünün üretilmesi hedefiyle geliştirilmiş olan "Replenishment" gıda perakendesi ve beğeniye dayalı perakende sektöründe fark yaratıyor. 

Çözüm sırasıyla; PE-TEK “En İyi Teknoloji”, EuroCIS Avrupa Perakende Teknolojileri 2016 Ödülleri “En İyi Kurumsal Çözüm”, YAEM 2016 Konferansında “En İyi Uygulama” ödüllerini alarak, hem geliştirildiği teknolojilerin yetkinliği hem de ürettiği sonuçlarla yarattığı katma değeri ifade etmiş oldu.

Replenishment çözümü; veriye dayalı yapısı, algoritmalarla zenginleştirilmiş ve Obase’in perakende tecrübesiyle geliştirilmiş bir çözüm olması sebebiyle, gerçekleştirdiği projelerde katma değer yaratan sonuçlar üretmiştir. Akademik çevrelerce de ödüle layık görülmüş olan çözüm,  matematiksel hesaplamaların ve bilişsel analitiğin uygulamaya yansıması açısından da önem taşımaktadır. 

Copyright Obase / Kullanım Koşulları / C 2016