Bizden Haberler

Haberler

MicroStrategy İstanbul Sempozyumu Gerçekleşti!

 

 

Obase, Microstrategy İstanbul Sempozyumu düzenledi!

Istanbul’da ilk kez düzenlenen Microstrategy Sempozyumu’nda, Obase işbirliğiyle Microstrategy sistemini kullanan firmaların önemli isimleri bir araya geldi. Türkiye’de sektörlerinin lider firmaları veriye dayalı karar verme ve yönetim kültürü ile Microstrategy’nin iş verimliliğine katkısı üzerine konuşmalar yaptı.

Microstrategy Sempozyumu’nda yer alan CIO Panel oturumuna Eczacıbaşı Holding Bilgi ve İletişim Sistemleri Grup Başkanı Levent Kızıltan, Turkcell Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk,  Migros Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Kerim Tatlıcı, Boyner Grup Omnichannel Perakende ve Teknoloji Direktörü Sedat Yıldırım,  katıldı.  

 

Obase CEO’su Dr. Bülent Dal’ın moderatörlüğünü üstlendiği “İş Hızında Veriye Dayalı Kararlar” başlığı altında ele alınan ve şirketlerde veriye dayalı işleyiş yetkinliğinin artması ile yaratılan katma değer örneklerinin öne çıktığı bir oturum gerçekleştirildi.

Veriye dayalı yönetim kültürü güçleniyor!

MicroStrategy Sempozyumu’nda; analitik uygulamaların iş süreçlerine sağladığı katma değerlerin, anlık ve etkin karar alma kabiliyetlerinin güçlendirilmesinde farklı sektörlerden en iyi uygulama örnekleri paylaşıldı.

Obase CEO, Dr. Bülent Dal:

Operasyonel mükemmeliyet ve rekabet avantajı için karar verme süreçlerinde istifade edilmesi gereken veri hacmi, çeşitliliği, verinin anlık değerlendirme ihtiyacı her geçen gün artıyor. Bazı kritik kararların birkaç saat ve hatta birkaç dakika içinde verilmesi gereken bu zamanlarda, veriden istifade etmek için veriyi yüksek performansta işlemek ve ileri analitik kullanarak kompleks süreçlerin içerisinde akıllı ve otomatik kararlara ulaşmak için iş analitiği teknolojilerine ciddi görev düşmektedir.

Sempozyum içerisinde yer alan müşteri oturumlarında ise, sektörlerinin bu alandaki öncü kullanıcıları çeşitli başlıklarda deneyimlerini paylaştı.

THY, Turkcell, Migros, Eczacıbaşı Bilişim, QNB Finansbank, N11, Boyner’e değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz

Copyright Obase / Kullanım Koşulları / C 2016